Linki sponsorowane
Serwery
Igrzyska Śmierci na serwerze Minecraft by Zyczu

Igrzyska Śmierci, znana także pod nazwami Hunger Games, czy też Survival Games to mini-gra w Minecraft polegająca na zabijaniu innych graczy. Ostatni żywy wygrywa! Każdy zaczyna z pustym ekwipunkiem, ale za to na mapie rozmieszczone są skrzynie, w których znajdziesz przedmioty niezbędne do walki. Gra jest w pełni zautomatyzowana dzięki pluginowi SurvivalGames, który został zmodifikowany, oraz spolszczony, na potrzeby serwera minecraft by Zyczu.

Aby zagrać w Igrzyska Śmierci, musisz mieć rangę Gracz, lub wyższą.

Jak grać? - Instrukcja ilustrowana

Zanim rozpoczniesz grę, musisz przenieść się do lobby. Lobby to miejsce, w którym wybierasz na jakiej mapie chcesz grać.

Aby wejść do lobby wpisz:

/sg graj

W lobby dzialaja jedynie komendy /login, /sg i /spawn. Zatem aby wrócić do "normalnej" cześci serwera, musisz przenieść się na spawn.

Jedna ze ścian pomieszczenia jest w całości zakryta tabliczkami. To ekran informacyjny. W jednym wierszu tego "ekranu" znajdują się informacje o pojedynczej mapie, na której można grać. Aktualnie dostępne są dwie mapy: desert oraz atlantis. Poniższy obrazek objaśnia znaczenie informacji na "ekranie":

OBRAZEK

Jeżeli na tabliczce z powyższego rysunku, jest napis WAITING, to znaczy, że trwają zapisy do walki i możesz dołączyć. W tym celu uderz w tabliczke z napisem [SurvivalGames].

Uderzając w tabliczkę, zostaniesz przeniesiony na jeden ze spawnów mapy. Gdy zbierze się wystarczająco dużo osób, trzeba wpisać:

/sg start

Jeżeli większość osób na mapie wpisze tą komendę, gra się rozpocznie.

Gra składa się z 3 faz:

Faza 1 - Oczekiwanie W tej fazie nie możesz się ruszać, a kolejne wiadomości na czacie odliczają 20 sekund, po których będziesz mógł się ruszać. W tym czasie możesz rozejrzeć się po mapie, aby jaknajszybciej dobiec do skrzyń z uzbrojeniem

Faza 2 - Bez PvP W tej fazie PvP jest nieaktywne, ale można już się ruszać i zabierać rzeczy ze skrzyń. Ta faza trwa 20 sekund, w tym czasie powinieneś jaknajszybiej zebrać uzbrojenie i zająć strategiczną pozycję

Faza 3 - Walka Właściwa walka, PvP jest włączone, można (a nawet trzeba) wszystkich pozabijać! Oczywiście dalej można brać przedmioty ze skrzyń. Faza trwa tak długo, aż na mapie pozostanie tylko jedna żywa osoba.

Uwaga Wylogowanie się w czasie walki jest równoznaczne z dedem!

Możesz też się poddać wpisując /sg poddajesie